Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Mitsubishi Muuga-Kaluga konteinerrongi liin avati täna

Muuga sadamas avati täna Mitsubishi Muuga-Kaluga konteinerrongi liin, mille kaudu hakkavad liikuma Venemaale Mitsubishi Kaluga tehasesse konteinerid autoosadega.

Muuga-Kaluga konteinerliini käivitamisele eelnes jaapanlaste poolt umbes neli aastat väldanud põhjalik eeltöö. Otsustamisel oli Muuga konkurendiks ka Riia sadam, kuid lõpuks langes valik Muuga kasuks, vahendasid ERRi raadiouudised.

Mullu oktoobris algas tarneahela katsetamine, Muugast saadeti Kalugasse aasta lõpuni viis konteinerrongi. Tänavu on teele läinud veel kolm rongi. Aasiast Kalugasse jõuavad konteinerid umbes 45 päevaga.

Mitsubishi tarnib koostisosad kõigepealt Jaapanist või Hiinast Hamburgi või Rotterdami sadamasse, sealt toimetatakse need väiksemate laevadega Muugasse. Muugast Kalugasse liigub kaup kahe päevaga, tühjad konteinerid saadetakse tagasi Muugasse.

Muuga kaudu hakkabki toimima Mitsubishi Kaluga tehase varustamise põhikanal, ütles Transiidikeskuse juhatuse esimees Erik Laidvee.

"Meie ülesanne on võtta konteinerid laevast maha. Kui vaja, siis ka pisut ladustada, kuid praktiliselt on logistika nii täpselt arvestatud, et siin lihtsalt terminalis seismist eriti nendel konteineritel ette ei tule," märkis ta.

Muugast saadetakse Kalugasse esialgu igal nädalal kolm konteinerrongi. Laidvee sõnul võib aasta teises pooles kaubavoog kasvada.

Raudteeveo ettevõte EVR Cargo konteinervedude äriüksuse juht Janek Ojamäe ütles, et viimastel aastatel on Moskvasse väljunud üle kümne konteinerrongi kuus. Teine regulaarne konteinerrong Zubr alustas mullu veebruaris ning see väljub Ukraina suunal tavaliselt kord nädalas.

Kaluga-suunalised veod kasvatavad nüüd konteinervedude mahtu oluliselt, ütles Ojamäe.

"Kui plaanid realiseeruvad, siis selle aasta maht võiks meil olla kuskil 70 000 TEU-d vähemalt, Kaluga osakaal on ligi 40-50%. Kui realiseerub plaan, et kuus rongi nädalas, siis see osakaal suureneb kuni 70% meie mahust."

Ojamäe sõnul prognoosib EVR Cargo selleks aastaks konteinerkaupade veomahtude kasvu 40-50% võrra. Ettevõtte kaubaveomaht kokku väheneb prognoosi kohaselt mulluselt 18,4 miljonilt tonnilt 14 miljoni tonnini.

ERR Uudised

21.01.2013

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv