Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Logistikud sõlmisid Hiinas koostöömemorandumid

Eesti logistikud sõlmisid täna  Hiinas Xiameni  ja Fuijani Logistika Assotsiatsioonidega ning Fuzhou Sadamate Liiduga koostöömemorandumid,  mille eesmärk on arendada ja tugevdada kahe riigi vahelist koostööd logistika, transpordi ja transiidi vallas.

LTA ja Fuijani LogAss leping_25.05.11

Nii Xiameni Logistika Assotsiatsiooni asepresident Ke Dong kui ka Fuijani Logistika Assotsiatsiooni  president Li Xinhu kinnitasid oma liikmete koostööhuvi Eesti logistikaettevõtetega.

Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni juhatuse esimehe Andres Valgeristi sõnul on memorandumite allkirjastamisega astutud samm võimaliku koostöö suunas.

„Logistikaklaster esitas Fuijani ja Xiameni Logistika Assotsiatsioonidele ametliku kutse tulla Eestisse, et anda huvilistele kohapeal reaalne ülevaade meie toodetest ja pakutavatest võimalustest,“ selgitas Valgerist.  

Kootöömemorandumite allkirjastmisele järgnes Eesti Logistikaklastri ja Fuzhou Väliskaubanduse Büroo korraldatud ettevõtete Ärifoorum, kus Eesti ärikeskkonda ja logistikasektorit tutvustas Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi  transpordi arengu talituse juhataja Toomas Haidak.

Xiamen on Hiina moodsa logistika näidispiirkond, sealt väljub enam kui 180 erinevat laevaliini, kattes üle 40 riigi ja 60 sadama. Peamised Xiameni koostöösadamad Euroopas on hetkel Hamburgi, Bremerhaveni ja Rotterdami sadamad.

Xiameni ja Fuijani provintsi logistilist tähtsust rõhutab ka asjaolu, et 20 maailma juhtivat laevaliini on asutanud oma harukontorid või agendid just Xiameni, mida 2010. aastal läbis 5,8 miljonit TEU-d konteinereid. Xiameni sadama kaubamaht ulatus mullu 139 miljoni tonnini.  

Xiameni piirkonda on investeeringuid teinud mitmed globaalsed suurettevõtted, nagu Dell, Kodak, Panasonic Electric, TDK, Lenovo, Wal-Mart, Metro jt. Fuijani provintsil on majandus- ja kaubandussidemed sõlmitud enam kui 200 riigi või piirkonnaga.

25.05.2011

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv