Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Minister Parts: arendades logistikat, loome võimalusi ka teistele valdkondadele

Täna Logistikaklastri poolt korraldatud tippettevõtjate ümarlaual kõnega esinenud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts tunnustas algatust tutvustada uusi ideid, mis aitaks Eesti elu paremaks muuta.

„Logistikasektor, mis on Eesti jaoks kahtlemata üks prioriteetsetest majandusvaldkondadest, on näidanud üles suurepärast koostööd ja kutsunud ellu oluliste algatuste arutelu. Majandusministrina tahan ma väga loota, et tänastest ideedest sünnivad homsed plaanid, sest arendades logistikat ja transiiti ei arenda me tegelikult mitte ainult üht majandusharu, vaid loome võimalusi ka teistes valdkondades,“ ütles minister Partstäna Logistikaklastri korraldatud Eesti tippettevõtjate ümarlaual UUE SUURE ÄRI VÕIMALUS.

Pildid / - JuhanPartsMinister Juhan Parts pööras ümarlauale kogunenud ettevõtjate tähelepanu asjaolule, et Eesti asub 300 miljoni tarbijaga turu keskel ja on teinud aastaid tõsist tööd ida ja lääne parema ühendamise nimel ning arendanud infrastruktuuri. Samas tunnistas minister, et ida-lääne suunaline transiit on viimasel ajal vähenenud ja oleme väljakutse ees, kuidas kasutada meie olemasolevat infrastruktuuri uuteks otstarveteks.  „Ainult geograafilisest eelisest enam ei piisa, oluline on tagada terviklik ettevõtlust toetav keskkond ning selles on suur roll koostööl,“ sõnas Parts.

Minister pööras tähelepanu ka asjaolule, et riigil on valmidus ettevõtjatele kaasa aidata, tagades keskkonna, kus juba väljaehitatud infrastruktuuri maksimaalselt ära kasutada ja milles parimal võimalikul viisil tuua turule need uued teenused, mis paneksid transiidivood läbima just Eestit.

Minister Parts avaldas lootust, et Eesti ja Venemaa suhted saavad positiivse suuna seoses riikidevahelise transiidikomisjoni taaskäivitamisega ning et mõne aja pärast jõutakse ka piirilepingu lahendamiseni.

Minister tunnustas kõrgelt Logistikaklastri algatust ning avaldas lootust, et logistikasektor jätkab koostööd, mis on loonud palju häid ideid ning tugevdanud sektori väljavaateid tulevikus.

Logistikaklaster koostöös Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga ning FinanceEstonia klastriga korraldasid 06.veebruaril Eesti tippettevõtjate kinnise ümarlaua. Eesti ärieliidi ümarlaua oleme kokku kutsumise eesmärk oli kaasata eelkõige oma Eesti ettevõtjaid meie asukoharessursil põhinevate uute äride ülesehitamisele.

Lisainfo:
Margot Ots
Eesti Logistikaklaster
tel 5016199
e-mail: margot@transit.ee

06.02.2013

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv