Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Euroopa ja Aasia raudteejuhid arendavad Tallinnas koostööd

Tallinnas algas raudtee-eettevõtete koostööorganisatsiooni peadirektorite konverents

Kuigi Euroopa Liidu ja SRÜ liikmesriikide ning Aasia riikide raudtee-ettevõtted on osa rahvusvahelise logistikaahelast, reguleerivad piirkondade raudteealast tegevust erinevad normid. Rahvusvahelise raudteekaubavahetuse tõhustamiseks on neid regulatsioone vaja omavahel sünkroniseerida, et tagada kaupade ladusam liikumine Aasia ja Euroopa vahel. Näiteks korraldatakse kauba saatmist ja aruandlust erinevalt ning kaupade liikumine ühest õigusruumist teise on seotud mahukate bürokraatlike toimingutega. Samad probleemid mõjutavad ka rahvusvahelist reisirongiliiklust. Tallinna konverentsil tegeletakse just selle teemaderingi probleemidele lahenduste otsimisega.

Organisatsiooni 27 liikmesriigist on konverentsil esindatud raudtee-ettevõtted 19 liikmesriigist: Aserbaidzhaanist, Valgevenest, Ungarist, Vietnamist, Kasahstanist, Hiinast, Põhja-Koreast, Lätist, Leedust, Moldovast, Mongooliast, Poolast, Venemaalt, Slovakkiast, Tadzikstanist, Usbekistanist, Ukrainast, Tsehhist ja Eestist. Vaatlejatena osalevad konverentsi töös Soome, Prantsusmaa ja Saksamaa raudtee-ettevõtted.

Raudtee-ettevõtete koostööorganisatsioon on asutatud 1956. aastal ning hõlmab peaasjalikult endise sotsleeri liikmesmaid. Lisaks tegutsevad vaatlejatena organisatsiooni juures Saksamaa, Prantsusmaa, Kreeka, Soome ja Serbia raudteelased.

Mainitud organisatsiooni peadirektorite konverents on järjelt 27, Eestis toimub see esimest korda.


Urmas Glase
Eesti Raudtee avalike suhete juht
GSM 5010409

30.05.2012

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv