Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Busani sadama terminalid on hea näide edukast koostööst

Logistikaklasti delegatsioon külastas mai viimasel nädalal maailma viie tähtsama  konteinersadama hulka kuuluvat Busani sadamat Koreas, et saada kogemusi oma ala tipptegijatelt ja näha kõrvuti mitme operaatorfirma kasutamise edukust.

Klastri delegatsiooni juhi Andres Valgeristi sõnul on oluline saada kogemusi maailma tipptegijatelt, et üha tihenevas konkurentsis edukas olla.

„Näiteks Muuga ja ka Sillamäe sadamate arenguplaanides on just konteinervõimekuse oluline tõstmine. Seega Busani konteinerterminalidega tutvumine on Eesti sadamaettevõtjatele harukordne kogemuste saamise võimalus,“ sõnas Valgerist.

 Busani Sadama turundusdirektori Ho-Chul Park’i  sõnul on see, et täna on sadamas teenuseid pakkumas kuus erinevat konteinerterminalioperaatorit, oluliselt langetanud aastate jooksul sadamateenuste hindu ja aidanud sadamal tõsta konkurentsivõimet.

Eesti Sadamate Liidu tegevdirektori Viktor Palmeti sõnul on Busani sadamas näha, et just mitme konteinerkauba operaatorfirma rakendamine on üliedukas.

„Praktiliselt kõrvuti töötavad erinevad konteineroperaatorid, kasutades ühiselt sadama kui terviku ressursse, annavad sadamale loomulikes konkurentsitingimustes maksimaalset kasumit,“ selgitas Palmet.

Kaljurand_Ki-Tae Roh_Busani sadamasBusani sadamavalitsuse korraldatud esinduslikul vastuvõtul toimunud Tallinna Sadama juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja Busani Sadama presidendi Ki-Tae Roh’i kohtumisel leiti kahe sadama vahel mitmeid sarnasusi ja koostöövõimalusi. 

„Meil oli hea meel tutvustada maailma ühes kõige kiiremini arenevas konteinersadamas Korea kaupade transiidivõimalusi läbi Eesti ja ühtlasi meie sadamate võimalusi,“ selgitas Kaljurand.

EVR Cargo juhatuse esimehe Jaanus Paasi sõnul toetab kohtumine Busani sadamas olulisel määral juba varem jutuks olnud konteinervedude arengut raudteel nii Moskva kui ka Kesk-Aasia suunal.

Busan (ka Pusan) on viie maailma suurima konteinersadama hulka kuuluv sadam, mille kaudu liigub u 80%  Lõuna-Korea konteinerkaupadest.

30.05.2011

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Uuringu "Eesti logistikasektori majandusmõjude ja rahvusvahelise konkurentsivõime ülevaade" esitlusTransRussia 2016Arhiiv