Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Eesti ja Kasahstani vahel hakkab sõitma konteinerrong

7. juulil külastasid Muuga sadamat Eesti-Kasahstani valitsustevahelise komisjoni transpordi- ja transiidi alakomisjoni liikmed, kes tutvusid Muuga sadama arengutega ning arutasid koostöövõimalusi Tallinna Sadama ja sadamas tegutsevate operaatorfirmadega.

Eesti-Kasahstani valitsustevahelise komisjon leppis kohtumisel Tallinnas kokku, et selle aasta teisel poolel alustab opereerimist konteinerrong Kasahstani ja Eesti vahel. Rongi hakkavad koos opereerima Kasahstani riiklik raudteefirma ja Eesti Raudtee tütarettevõte EVR Cargo.

Pooled leppisid samuti kokku, et Eesti osaleb Kasahstani korraldataval ärifoorumil Pekingis, mis annab pikemas perspektiivis võimaluse pikendada kaubaliiklust raudteel Eestist kuni lääne Hiinani. Lisaks osalevad Eesti ettevõtjad sügisel toimuval foorumil Astanas ning kasahhid oktoobris Tallinnas toimuval konverentsil Transestonia. Osapooled otsustasid hakata regulaarselt vahetama informatsiooni potentsiaalsete kaubavoogude osas Kasahstani ekspediitorite assotsiatsiooni ja Eesti Logistikaklastri vahel.

Loe täpsemalt ka SIIT

11.07.2011

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Uuringu "Eesti logistikasektori majandusmõjude ja rahvusvahelise konkurentsivõime ülevaade" esitlusTransRussia 2016Arhiiv