Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Logistikud kohtusid Kasahstani transpordiministriga

Täna toimus Tallinnas kolmas Eesti-Kasahstani valitsustevahelise komisjoni istung, mille raames Eesti Logistikaklastri liikmed kohtusid Kasahstani transpordi- ja kommunikatsiooniministri Askar Zhumagaliyeviga.

Komisjoni töö eesmärk on luua alus kahe riigi koostööks investeeringute, transiidi, energeetika, turismi, põllumajanduse, hariduse, teaduse, kultuuri ning tervishoiu alal.

„Meil on juba olemas reaalne majandusalane koostöö nii riikide kui ettevõtete vahel ja valitsustevaheline komisjoni töö loob selle edendamiseks uusi võimalusi,“ ütles Juhan Parts.

Senine kahe riigi koostöö transpordi ja logistika vallas on olnud edukas, aga võimalusi on oluliselt enamaks. Kasahstani kuulumine tolliliitu koos Valgevene ja Venemaaga võimaldab Kasahstani transpordiministri sõnul senisest märksa kiiremaid ja mahukamaid kaubavedusid läbi Eesti sadamate. Kuna kahe riigi vaheline autokaubaveo maht on pidevalt suurenenud, otsustas komisjon kahekordistada Kasahstani ja Eesti vahel vahetatavate rahvusvaheliste autokaubaveo lubade arvu.

Eesti Logistikaklastri järgmine Kasahstani reis on plaanis juba 18.-22. septembril seoses TransitKazakhstani messi külastamisega.

28.08.2012

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv