Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

EVR Cargo sõlmis täna lepingu uute vedurite ostuks

Eesti Raudtee tütarettevõte EVR Cargo sõlmis täna Hiina äriühingute konsortsiumiga CCOEC/BRE lepingu 16 uue manööverveduri DF7G-E ostuks, millega vahetatakse välja amortiseerunud manööverveduripark.

Lepingu allkirjastasid EVR Cargo nimel juhatuse liige Oskar Kalmus ja Hiina poolt China National Corporation for Overseas Economic Cooperation (CCOEC) president Ma Zhiwu.

Tehingu väärtus on 30,2 miljonit eurot. Vastavalt lepingule antakse spetsiaalselt EVR Cargo spetsifikatsioonide järgi projekteeritud vedurid tellijale üle 2013. aasta teises kvartalis.

Esimene uus vedur peab hanke kohaselt jõudma Eestisse tüübikatsetusteks järgmise aasta esimeses pooles. Ülejäänud 15 vedurit tarnitakse 2013. aasta teises kvartalis.

Kevadel väljakuulutatud rahvusvahelisele hankele laekus kolm pakkumist, millest kaks kvalifitseerusid.

Hange korraldati põhjusel, et praeguse manöövervedurite ressurss on ammendumas. EVR Cargos kasutatavad Tšehhi päritolu manöövervedurid on toodetud läinud sajandi 60ndatel aastatel, kuid on sisuliselt Teise maailmasõja aegse tehnoloogia järgi valmistatud mudelid, mille pidamisel ning remontimisel pole majanduslikku põhjendust. Näiteks on vanade manöövervedurite remondikulud tõusnud viimastel aastatel juba kahekordseks ning kasvaks tulevikus veelgi.

Nimetatud vedureid ega nende originaalosi enam ei toodeta. Eesti Raudtee kogemusel puudub lähiregioonis ka remondibaas, mis suudaks antud veduritüüpi piisava kvaliteediga remontida.

Eesti Raudtee tütarettevõte EVR Cargo on vedurite hanget ette valmistades teinud kaks aastat tööd.

Kuigi uute vedurite parim pakkuja on Hiina ettevõte, saavad sisuliselt Hiina rauast toodetavad vedurid peale USA mootorid ja Euroopas toodetud agregaadid. Ostetavate vedurite parameetrid vastavad Euroopa Liidus ja endises NSVL-is kehtestatud standarditele ning Eesti Raudtee vajadustele. Uued vedurid on moodsad, efektiivsed ja ökonoomsed ning annavad olulist kokkuhoidu kütusekulus, hooldusel ja remondil.

China National Corporation for Overseas Economic Cooperation (CCOEC) on Hiina riigi omanduses olev äriühing, mis läbi konsortsiumilepingute vahendab Hiina masinaehitusettevõtete toodangut teistesse riikidesse. Samuti juhib suuri infrastruktuuri projekte väljaspool Hiinat ja välisinvesteeringute kaasamisega projekte Hiinas.

Konsortsiumi teiseks liikmeks on 1987. aastal asutatud veduritootja Beijng Feb.7th Railway Transportation Equipment Co., Ltd (BRE), mis on Hiina üks kahest suurest raudteetranspordivahendite projekteerijast, disainijast, tootjast, remontijast ja müüjast kauba- ning reisijateveo tarbeks. Kokku toodab ettevõte aastas 300 vedurit, 60 teeremondimasinat ja remondib 100 vedurit.

18.08.2011

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv