Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Konteinerrong ZUBR võitis Aasta Logistikateo peaauhinna

6.novembrill Tallinna Teletornis toimunud 14. Logistika Aastakonverentsil Leagile kuulutati välja ka konkursi Aasta Logistikategu 2012 võitja.

Lisaks AS EVR Cargo konteinerrongile ZUBR jõudis finaali ka TTÜ Logistikainstituudi tarneahela juhtimise magistriprogramm ning Telema elektroonilise dokumendivahetuse veebirakendus. Kokku esitati konkursile 12 tegu.

ZUBR on 2012. aastal käivitunud AS EVR Cargo ning Citodat Invest OÜ ühisprojekt raudteel kaupade saatmiseks põhja-lõuna suunal. Läti, Valgevene ja Ukraina raudteedega käis eeltöö rongi käivitamiseks  juba 2008.aastast. Seni konteinerite vedu raudteel sellel marsruudil sisuliselt puudus. Seega loodi antud projektiga uus transpordikanal.

Raudteede vahel on teenusele kokkulepitud olulise soodustusega veotariif ning septembri lõpuks oli veetud ligemale 7000 TEUd konteinereid. Seniste rongide sihtpunktiks on olnud Kiiev ja Dnepropetrovsk, kuid piisava kaubakoguse olemasolul on liini võimalik pikendada kuni Odessani. Lähiajal on teenusega liitumas Moldaavia raudtee ning pikemas perspektiivis on plaan pikendada rongi tegevuspiirkonda üle Läänemere Soome ja Rootsi ning üle Musta mere Türki.

06.11.2012

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Uuringu "Eesti logistikasektori majandusmõjude ja rahvusvahelise konkurentsivõime ülevaade" esitlusTransRussia 2016Arhiiv