Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Ettevõtjad soovivad päevakorda tõsta IME kontseptsiooni

Täna Logistikaklastri poolt korraldatud tippettevõtjate ümarlaual soovitas Tiit Vähi tõsiselt mõelda uuesti IME (Isemajandav Eesti) kontseptsiooni päevakorda tõstmisele.

Pildid / - Seminar06.02.2013Suur osa meie tänastest tegemistest põhineb Euroopa Liidu vahenditel. Uute finantseerimistaotluste juures tuleks eelistada neid valdkondi, mis annavad kõige rohkem tulemust ja suunata juba praegu vahendid Isemajandava Eesti majandusprogrammi välja töötamiseks.

„Euroopa Liidu abiprogrammide vähenedes, tuleks pikemalt ette mõelda, kuidas me saame hakkama siis, kui abiraha enam ei tule,“ sõnas Vähi.

Positiivseks näiteks tõi Vähi Dubai arengut. Kui kunagi sõistid inimesed seal kõrbes kaamelitega, siis pärast naftavarude leidmist sõidetakse pilvelõhkujate vahel ringi Ferraridega ning suur osa investeeringutest suunatud turismi- ja logistikataristu arendamisse. „Tänu targale investeerimisele sõidavad nad ka pärast naftavarude lõppemist ikka Ferraridega, mitte ei pöördu tagasi kaamelite selga,“ rääkis Vähi.

Logistikaklaster koostöös Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga ning FinanceEstonia klastriga korraldasid 06.veebruaril Eesti tippettevõtjate kinnise ümarlaua, mille eesmärk oli kaasata eelkõige oma Eesti ettevõtjaid meie asukoharessursil põhinevate uute äride ülesehitamisele.

Lisainfo:
Margot Ots
Eesti Logistikaklaster
tel 5016199
e-mail: margot@transit.ee

06.02.2013

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Uuringu "Eesti logistikasektori majandusmõjude ja rahvusvahelise konkurentsivõime ülevaade" esitlusTransRussia 2016Arhiiv