Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Kruiisisektor ja sadamad kohustuvad panustama jõuliselt keskkonnasäästu

Kokku 29 sadamat seitsmest Põhja-Euroopa riigist võtsid 7. mail 2019 Kopenhaagenis peetud esinduslikul kruiisiturismi alasel rahvusvahelisel foorumil kohustuse suurendada oma panust keskkonnahoiul ja kruiisiäri kestlikul arendamisel.

Enam kui 160 kruiisisektoris tegutseva ettevõtja ja organisatsiooni osalusel peetud foorumil kirjutasid 29 sadamat alla ambitsioonikale Läänemere Kruiisiäri Kestlikkuse Manifestile (Cruise Baltic Sustainability Manifesto), mis seab eesmärgiks vähendada nii õhusaastet kui suurtest rahvamassidest tingitud ummikuid Läänemere-äärsetes sadamates ja sihtpunktideks olevates linnades.

“Saavutamaks kogu kruiisiäris ei vähemat ega rohkemat kui rohelist pööret on eeltingimuseks nii linnade, sadamate kui kõigi kruiisiäris tegutsevate ettevõtete ühine sellealane kokkulepe,” lausus Läänemere-äärse kruiisiturismi osalisi ühendava organisatsiooni Cruise Baltic direktor Claus Bødker. “Teisipäeval vastu võetud ja ühtlasi kõigi sektori osaliste toetatud manifest on märgilise tähendusega sammuks teel kestliku tuleviku suunas.”
 
Kopenhaagenis peetud foorumil anti kruiisiäri osapooltele mitmeid erinevaid soovitusi ja tutvustati ka tehnilisi lahendusi, millega saavutada Läänemere sihtkohtades seatud keskkonnaalaseid eesmärke.
 
Üheks keskseks teemaks kujunes kruiisilaevadele kaldapealse elektritoite ja ühenduse võimaldamine. Teiseks fookusteemaks on kruiisiäri ühendamine kohalike elanike elurütmiga nii elu- kui looduskeskkonda väärtustades, näiteks turistide hajutamine erinevate turismiobjektide vahel kui vaid peamised vanalinna vaatamisväärsused. Hiljutine Kopenhaagenis läbi viidud küsitlus näitab muuhulgas, et ka kruiisituristide hinnang kogetule on seda suurem, mida mitmekülgsemaid piirkondi ja linnaosasid nad külastavad.
 
Tallinna Sadama poolt manifesti allkirjastanud ärisuunajuht Ingrid Berezin märkis, et  kruiisiturismil on oluline roll nii Tallinna linna ja siinsete ettevõtete kui ka Tallinna Sadama jaoks. „Kestlikkus ja keskkonnasäästu tagamine on esmajoones prioriteediks just kruiisiäri osalistele, seetõttu teevad Tallinna Sadam ja  Tallinna linn tihedat koostööd kruiisituriste teenindavate ettevõtetega leidmaks jätkusuutlikke ja nutikaid lahendusi, kuidas järjest suureneva kruiisireisijate arvu juures Tallinnat kui sihtkohta nii eksponeerida, et kohalikud elanikud oleks vähem häiritud, kohalikud ärid oleksid rahul ning turistid näeksid Tallinna erinevaid palgeid.“
 
Põhja-Euroopa üks esinduslikumaid ning ambitsioonikamaid kruiisiäri foorumeid Kopenhaagenis keskendus Läänemere piirkonnale kui kestlikku arengut hindavale kruiisisihtkohale. Foorumi korraldasid ühiselt kruiisisektori koostööorgan Cruise Baltic, Kopenhaageni ja Malmö sadamad ning Taani Keskkonna- ja Toiduministeerium.
 
Cruise Baltic on2004. aastal 12 kruiisiturismi sihtkoha poolt asutatud koostööorganisatsioon, mille liikmeskond on kasvanud tänaseks 29 sihtkohani.
 
(Allikas: https://www.ts.ee/uudised?art=1110)
08.05.2019

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv