Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

II kvartalis Tallinna Sadama grupi müügitulu ja kasum kasvasid

II kvartalis kasvasid aasta võrdluses nii Tallinna Sadama kontserni müügitulu, korrigeeritud EBITDA kui ka kasum. Müügitulu moodustas II kvartalis 24 mln eurot kasvades võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 8%. Kontserni korrigeeritud EBITDA oli II kvartalis 11 miljonit eurot (+9%) ja kasumiks kujunes 1,7 mln eurot võrdlusperioodi 0,8 miljoni euro suuruse kahjumi asemel. Poolaasta kokkuvõttes oli müügitulu 49 mln eurot (–2%), korrigeeritud EBITDA 24 miljonit eurot (–9%) ja kasum 9 miljonit eurot (–7%).

Kontserni tulemusi mõjutasid jätkuvalt oluliselt COVID-19 pandeemia tõttu riikide poolt kehtestatud piirangud inimeste piiriülesele liikumisele, mis jätsid jälje eelkõige reisisadamate segmendi tulemustele., II kvartalis nägime reisijate arvu paranemist, kuid 6 kuu lõikes langus jätkus, kuna eelmise aasta I kvartalis piiranguid veel praktiliselt ei olnud. Liinireisilaevade külastuste arv poolaastate võrdluses mõnevõrra kasvas, kuid kruiisilaevade külastusi ei toimunud ka käesoleva aasta esimesel poolaastal. Kaubamaht aga jätkas jõudsat kasvu puistlasti ja ro-ro kauba mõjul.

Tallinna Sadama juhatuse esimehel Valdo Kalmul on hea meel, et vaatamata keerulistele oludele maksis ettevõte dividendi dividendipoliitikas lubatud ulatuses. „Jätkasime investeeringutega ja rõõmu teeb ka ro-ro ja puistlasti mahtude kasv rekordilisele tasemele,“ ütles Kalm.

Tallinna Sadama juhatus tutvustab kontserni finantstulemusi 10. augustil kell 11:00 toimuval ingliskeelsel veebiseminaril, millel saab osaleda selle lingi kaudu.

Börsiteade täismahus on leitav https://www.ts.ee/investor/borsiteated/

Vahearuanne https://www.ts.ee/investor/vahearuanded/

Põhinäitajad https://www.ts.ee/investor/pohinaitajad/

(Allikas: https://www.ts.ee/ii-kvartalis-tallinna-sadama-grupi-muugitulu-ja-kasum-kasvasid/)

10.08.2021

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonLiikmed
Eesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
TransKazakhstan 2023Transport Logistic 2023TransKazakhstan 2022TransLogistika Kazakhstan 2021Trans Kazakhstan 2019Transport Logistic 2019TransRussia 2019TransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Arhiiv