Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

Eesti Raudtee korraldab turvangusüsteemide kaasajastamise tarbeks ERTMS turu-uuringu

AS Eesti Raudtee lähiaastate taristuarenduse üheks olulisimaks strateegiliseks eesmärgiks on taristuülene turvangusüsteemide moderniseerimine. Sellega seoses on Euroopa Liidu piirkonnas läbi viimisel turu-uuring, mille raames hinnatakse ERTMS (European Rail Traffic Management System) lahenduste sobilikkust, investeeringute mahtu ja edasise rakendamise võimalusi AS-i Eesti Raudtee taristul. Turu-uuring kestab 15. märtsini ning seda viib läbi AS Eesti Raudtee taristuteenistus.

Eesti Raudtee teeb info kogumisel tihedat koostööd teiste raudteedega, kui ka osaleb vastavates töögruppides Euroopa Liidus. Turu-uuringus on oodatud osalema ERTMS süsteeme pakkuvad ettevõtted, kellele on edastatud kutse ning saadud kinnitus osalemise kohta.

„Liigume sihikindlalt taristu liiklusjuhtimissüsteemide moderniseerimisega edasi ning valmistume lähiaastatel elluviidavateks suurprojektideks. Antud turu-uuring on heaks eelduseks meie eesmärkide täitmisel,“ kommenteeris Eesti Raudtee innovatsioonijuht Maia Sokk.

Tsentraliseeritud juhtimisega jaamade ja blokkpostide osakaal meie taristul küündib täna 67 protsendini ja käimasoleva Lääne-Harju liiklusjuhtimise moderniseerimisprojekti elluviimisel kasvab tsentraliseerituse aste hinnanguliselt ligikaudu 80 protsendini. Nõukogude Liidu aegadest pärineval releetehnoloogial põhinevate liiklusjuhtimissüsteemide osakaal AS Eesti Raudtee taristul on hetkel ligikaudu 80% ning 20% ulatuses on kasutusel moodsad mikroprotsessorpõhised lahendused.

(Allikas: http://evr.ee/et/uudised/118-eesti-raudtee-korraldab-turvangusuesteemide-kaasajastamise-tarbeks-ertms-turu-uuringu)

28.02.2019

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
Ettekanded ja esitlusedTransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Uuringu "Eesti logistikasektori majandusmõjude ja rahvusvahelise konkurentsivõime ülevaade" esitlusTransRussia 2016TransitKazakhstan 2015Transport Logistic 2015TransRussia 2015Peaminister Taavi Rõivas külastas Sillamäe sadamatThe 3rd Estonia-Taiwan Business Forum 2014Raudteeinfrastruktuuri kasutustasude uuringu esitlus riigikogus 2014TransitKazakhstan 2014TransEstonia 2014TransRussia 2014Arhiiv