Facebook Facebook Eesti keelEnglishSuomeksiПо-русски 中国的

CEF konverents „Connecting Europe“ toimub Tallinnas 21.-22. septembril

21.-22. septembril toimub Tallinnas Nordea Kontserdisaalis kõrgetasemeline CEF (Euroopa Ühendamise Rahastu) konverents „Connecting Europe“, mille korraldajad on Eesti, kui Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja, ning Euroopa Komisjon. Konverents keskendub Euroopa Liidu üle-euroopalise transpordivõrgu (TEN-T) investeeringutele eesmärgiga määratleda selle poliitilised meetmed, prioriteedid ja rahastamislahendused ELi 2020. aasta järgse finantsraamistiku raames.

Konverentsi eesmärk on koguda kaalukat ja käegakatsutavat teavet praeguse TEN-T rakendamise ja rahastamise olukorra kohta, määratledes samas ka tuleviku jaoks erinevad rahastamisvõimalused. Kollektiivselt püütakse välja selgitada vajalikud transpordiinvesteeringud ja nende rahastamisvajadused ELi 2020 järgse finantsraamistiku jaoks.

TEN-T strateegiline raamistik ja pikaajalised infrastruktuurikavad on hädavajalikud saavutamaks ELi ühiseid eesmärke:

  • majanduskasv,      tööhõive ja ELi majanduse konkurentsivõime;
  • ELi      ühtse turu tõhus toimimine;
  • vähene      emissioon ja arukas liikuvus;
  • kaubandus      ja ühenduvus kolmandate riikidega.
 
Selleks peab viima aastaks 2030 lõpule TEN-T põhitranspordivõrgu ja 2050. aastaks üldise võrgu.
 
Konverentsile on oodata ligikaudu 1500 osalejat ning see toob kokku olulised sidusrühmad: ELi ministrid, Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoni liikmed, TEN-T koordinaatorid, Euroopa Investeerimispanga ja riiklikud abipangad, Euroopa naaberriikide ministrid, projektiedendajad, investorid, rahvusvahelised transpordiorganisatsioonid ning transpordi- ja finantseerimisvaldkonna liikmed.
 

12.09.2017

Uudised ja teated

Vaata kõiki uudiseid
Liikmed
Website built & powered by
MissioonPõhikiriLiikmed
Interaktiivne tutvustusEesti konkurentsieelisedKataloogidMeretransportRaudteetransportLennutransportTerminalidKlastri liikmedIntranetKlastri strateegia 2013-2015
Üldine infoLiikmed
Ettekanded ja esitlusedTransRussia 2018CILF 2017Transport Logistic 2017TransRussia 2017Uuringu "Eesti logistikasektori majandusmõjude ja rahvusvahelise konkurentsivõime ülevaade" esitlusTransRussia 2016TransitKazakhstan 2015Transport Logistic 2015TransRussia 2015Peaminister Taavi Rõivas külastas Sillamäe sadamatThe 3rd Estonia-Taiwan Business Forum 2014Raudteeinfrastruktuuri kasutustasude uuringu esitlus riigikogus 2014TransitKazakhstan 2014TransEstonia 2014TransRussia 2014Arhiiv